Історія

Головна / Історія

Наша історія

new
Кожен виступ, кожна зустріч артистів театру з глядачами це задоволення від барвистої феєричної дії та гарний настрій, відверта розмова та спілкування сердець, приємне знайомство та міцні дружні стосунки… Готуватися до виступу у престижному концертному залі Коста-Ріки примі театру Людмилі Крикуновій не вистачало часу. Місцеві жителі, дізнавшись, що приїхали справжні цигани, які вміють не лише гарно співати, а й “читати по руці”, вишикувалися в довгу чергу, щоб дізнатися про своє майбутнє. Здебільшого це були жінки. Останнім до гримерної зайшов важливий, статний чоловік. Здавалося, був незадоволений почутим. Перекладач дав зрозуміти, що йому “не все сказали”. І почув відповідь Людмили: станеш президентом країни – пам’ятай про циганів із Києва.
Через 3 місяці в честь театру “Романс” та його прими Людмили Крикунової відбувся незабутній бал у Палаці президента Коста-Ріки Хосе Фігуереса… І великий гастрольний тур по країні…
Діяльність театру не обмежується концертами та театральними постановками. Актори театру мають багатий досвід у кіно. Ними зіграно понад 15 ролей у музичних та телевізійних фільмах: «Циганка Аза», «Гори димлять», «Чардаш Монті», «Назар Стодоля», «Бухта смерті» та ін. Театр є постійним учасником телевізійних та радіопрограм, музичних та театральних проектів. І скрізь: з екранів телевізорів, зі сторінок друкованих видань, престижних сцен та громадських трибун звучить впевнене та правдиве слово про вірність своєму народу, своїй землі та традиціям, на вівтар служіння яких поставили своє життя артисти циганського театру «Романс»
У 2003 р. колектив театру отримав статус державного. Право на це він довів своїм високим професіоналізмом, творчими досягненнями та величезною громадською діяльністю.
Театр «Романс» є творчим та мозковим центром, навколо якого об’єдналися високопрофесійні представники циганського мистецтва, які своїми досягненнями та успіхами відомі у багатьох країнах світу. Свою діяльність, при співпраці з творчими агенціями України та зарубіжжя, він спрямовує на продюсування, естетичне виховання та професійне навчання талановитої циганської молоді.
За гідний внесок у розвиток багатонаціональної культури України театр та особисто Ігоря Крикунова нагороджені Комітетом Міжнародних премій Орденом Миколи Чудотворця «За примноження добра і миру на землі».
У 2004 році театром засновано Орден циганської дружби «Амала», яким нагороджуються відомі особи за величезний внесок у збереження духовного джерела циганського народу. Серед них перший Президент України Леонід Кравчук, Київський мер Олександр Омельченко, губернатор Донецької області Анатолій Близнюк, кінорежисер, народний артист України Григорій Кохан, художній керівник Московського циганського театру «Ромен», народний артист Росії Микола Сліченко, народна артистка Росії Ірена Морозова, громадянин меценат Геррі Боумен, народний артист України Володимир Гришко, циганська легенда, народний комісар Європарламенту Раїса Удовікова, народний артист України Леонід Сандуленко, представники музичних циганських династій в Україні Жанна Карпенко та Олександр Чукаленко.

Наші актори

new