Вожак
Музична мелодрама «Вожак» створена за однойменним романом румунського письменника Захарія Станку «Табір». Постановку здійснено за сприяння Міжнародного Фонду «Відродження»
В основі сюжету – реальні події часів Другої Світової війни та тема геноциду циган. Вистава позбавлена документальності. Це притча, де війна слугує скоріше трагічним фоном. На прикладі окремо взятого народу театр створив загальнолюдську історію про кохання і самопожертви, про те, як розкривається особистість людини, що потрапила у вир драматичних подій.
Вистава адресована тим, хто раніше ніколи на замислювався про долю циган під час війни… Але ж це народ і не просто народ… Це самобутній, сильний, веселий, імпульсивний, творчий люд! Ми достатньо знаємо про нелегку долю євреїв, яких також спіткала важка доля, але зовсім мало відаємо про народ, який звик жити вільно, весело і відокремлено…
Це незвичайна яскрава музична історія, в постановці народного артиста України Ігоря Крикунова, що розповідає про життя табору румунських циган. Живий вокал, танці, неабиякі циганські пристрасті розгортаються на сцені, але кожен при цьому пам’ятає і шанує закони предків. Всякого роду випробовування довелось пережити цьому народу, але ніхто і ніщо не зламало їх дух і не задушило тягу до свободи.
Ми маємо досить одноманітне і іноді помилкове уявлення про циган. Дехто упереджено відноситься до них, інші вважають, що це безпринципний і нікчемний народ, здатний тільки красти, а в кращому випадку – танцювати і співати.
Але це далеко не так! І вистава циганського театру «Романс» яскравий тому приклад!
Вистава на 2 дії