Концерт, присвячений Міжнародному дню циган

Головна / Концерт, присвячений Міжнародному дню циган
Концерт, присвячений Міжнародному дню циган
Концерт, присвячений Міжнародному дню циган

 

Міжнародний день циган відзначається 8 квітня. Свято бере свій початок зі світового конгресу циган, який відбувся у 1971 року в Лондоні. На нього з’їхалися роми з 30 країн.
У тому ж році в Лондоні був створений Міжнародний союз циган, покликаний зберігати, захищати і розвивати самобутність і культуру цього народу.
В цей день по всьому світу, за традицією, запалюють мільони свічок, як символ єдності циганського народу і тисячі яскравих вінків опускають на воду, щоб вони спливали бурними водами річок, нагадуючи тим, хто їх бачить з берегів, про нелегку долю народу без історичної батьківщини.
Національний прапор ромів – синьо-зелене полотнище з червоною чакрою (колесом) посередині. Кольори прапора символізують небо і землю, а червоне колесо – кочове життя.
На сьогодні в світі мешкає близько 18 мільйонів циган. Із них понад 10 мільйонів – на території ЄС. На території України цигани з’явилися приблизно з ХV століття.
Вже традиційно театр «Романс» до Міжнародного дня циган проводить святковий концерт. Доторкніться до самобутньої культури ромів! Бронювання квитків (044) 277-87-99; (095) 209-01-04; (097) 355-44-93.

Project details